Posláním webu Ájurvéda.cz je šířit povědomí o ájurvédě, tradičním léčebném systému pocházejícím z Indie. V dnešním světě, kterému dominuje stres, spěch a moderní technologie, jsme neustále odváděni od našich přirozených kořenů spjatých s přírodou. Ájurvéda může být jedním z protipólů, který nás směruje zpět k tělesné i duševní rovnováze.

Léčení nemocí i malých zdravotních neduhů se stalo velkou vědou. Moderní západní medicína udělala a stále dělá obrovské pokroky. V mnoha případech však jakoby se zdálo, že jejím cílem není jít po skutečné podstatě a příčině zdravotního problému. Snahou jakoby nebylo vyléčit, nýbrž léčit. A posilovat závislost pacientů na systému a vydělávat.

Ájurvéda je lékařská věda stará 5000 let. Její kvality dostatečně prověřil čas. Tam, kde si západní medicína se i přes svou vědní, materiální a technologickou podporou neví rady, ájurvéda může být jednou z cest jak člověku pomoci k návratu k přirozené rovnováze, harmonii a zdraví.

Systém ájurvédy nabízí cenné a časem prověřené rady v oblasti zdravého životního stylu, výživy, prevence nemocí a každodenní péče o tělesné i psychické zdraví. A když přijde nemoc a západní medicína neví jak s ní bojovat – to platí například u řady chronických nemocí a alergií – ájurvéda může být oním chybějícím článkem ve zdravotní péči, který napomůže najít cestu zpět ke zdraví.

Chceme být vaším průvodcem na cestě ke zdraví a vitalitě. Skrze poskytování informací a praktických rad. Ájurvéda.cz chce být také prostorem pro diskusi a objevování nových lidí, míst, chutí a produktů. Vždy se však bude vše točit kolem zdraví a ájurvédy.

Tomáš Čermák

V případě jakýchkoli připomínek, námětů prosím pište na e-mailovou adresu info@ajurveda.cz (podrobné kontakty zde). Předem díky.

 

Na našem eshopu na vás čeká pestrá nabídka kvalitních ájurvédských produktů Začít nakupovat