Ájurvéda.cz Eshop +420 777 543 478 (Po-Pá 8:00 až 16:00)

Sezam semínka, 100 g

39 Kč vč. DPH

Sezamové semínko.

Katalogové číslo: 411. Kategorie: , .

Sezamové semínko obsahuje až 57 % velmi kvalitního oleje. V kuchyni se používají celá nebo i drcená semena na sladké i slané pečivo. Známá, velmi sladká pochoutka chalva (halva) je často právě ze sezamu. Opraženými semínky se sypou okurkové i majonézové saláty, obložené chlebíčky apod. Používají se i na minutky, grilované pokrmy, karbanátky, kuře nebo ryby.

Semínka jsou přírodní zásobárnou důležitých látek pro lidský organismus. Obsahují kvalitní bílkoviny včetně esenciálních mastných kyselin. Jsou oblíbenou součástí jídelníčku veganů a vegetariánů. Sezam obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a stopových prvků – například vitamin E, vitamíny skupiny B (thiamin, riboflavin a niacin), beta karoten, z minerálních prvků vápník, železo zinek, draslík nebo fosfor.

Díky vysokému obsahu železa je zvýšená konzumace sezamových semínek velmi propěšná pro ženy a pacienty s anémií (chudokrevností). Ženám se sezam doporučuje také v období menopauzy, kdy zmírňuje pocity návalů a pocení. Sezamové semínko pomáhá srdci a cévám. Podporuje obranyschopnost organismu. Je vynikající pro udržování zdravých vlasů, nehtů a kůže díky vysokému obsahu zinku, beta karotenu a vápníku. Konzumace sezamových semínek pomáhá zvlhčovat střevní sliznici, je tak skvělým prostředkem pomáhajícím při zácpě.

Složení: celé sezamové semínko

Obsah: 100 g

Výrobce

TRS

Recenze


Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Sezam semínka, 100 g”