Ájurvéda.cz Eshop +420 777 543 478 (Po-Pá 8:00 až 16:00)

Oléanat Esenciální olej Ylang-Ylang, bio, 10 ml

269 Kč vč. DPH

Bio esenciální olej, působí jako afrodiziakum, harmonizuje srdeční činnost.

Katalogové číslo: 845. Kategorie: , , , .

Esenciální oleje Oléanat jsou 100% čisté a přírodní, ze 100 % pochází z ekologického hospodaření, jsou certifikovány Ecocert a francouzským Cosmébio, je dbáno na kvalitu základních surovin, jsou kontrolovány a schváleny k péči o pokožku dle norem pro přírodní a bio kosmetiku a dle zásad výrobce Le Secret Naturel.

Důraz se klade na původ surovin, jejich identitu, kontrolu (dohled) a samotný užitek esenciálních olejů.

Původ:

Esence jsou získávány z čistě rostlinných zdrojů, z konkrétních částí rostlin. Esenciální oleje jsou látkami prchavými a vonnými, které získávají svou sílu a tajemství ze vzduchu (květy – levandule, listy – patchouli, stonky nebo slupky – skořice nebo santal, plody – pomeranč) nebo spodní vody (kořeny nebo oddenky – zázvor).

Získávají se:
– destilací (pomocí páry v destilačních přístrojích)
– vymačkáváním (mechanický tlak) – jako z citrusů

Identita

Esenciální oleje jsou látky přírodní a velmi aktivní – jsou vysoce koncentrované. Rostlinný původ, kvalita a původní domovina základních surovin, čistota a ekologický způsob pěstování přidávají esenciálním olejům na hodnotě a upřednostňují jejich užití.

Kontrola

Přírodní neznamená neškodný, proto se mějte na pozoru s užitím u dětí mladších 36 měsíců a u žen těhotných a kojících. Nikdy nepoužívejte přímo na pokožku, pouze zředěné rostlinným olejem. U esencí citrusových je vysoká pravděpodobnost fotosenzibility, vyhýbejte se proto slunečnímu záření bezprostředně po použití těchto esenciálních olejů (mohou způsobit nevzhledné pigmentové skvrny na pokožce). Pokud se vám dostane esenciální olej do oka, omyjte ho pomocí navlhčeného tamponu vodou a rostlinným olejem. Pokud dítě nedopatřením požije esenciální olej, zjistěte si přibližné množství požité esence a okamžitě vyhledejte lékaře.

Užití: 

Orální: Moudré je poradit se s profesionálem (aromaterapeut, lékař) a ne experimentovat na vlastní pěst. Odborník, mající znalosti v oboru aromaterapie a přírodních esenciálních olejů, vám poradí ohledně účinků jednotlivých esencí a také spolupůsobení s ostatními esencemi.

Kožní: Formou masáže / zředěné 1:10 k rostlinnému oleji. Pro pokožku mají esence nespočet prospěšných vlastností: zklidňující, relaxační, hojivé, dezinfekční, protiplísňové, uvolňující, posilující. Můžete používat i jako parfém.

Koupel: 10-20 kapek (5 pro dítě) do koupele s chvílí odpočinku

Ovzduší: Díky difuzérům a aromalampám či odpařovačům používejte dle potřeby ze zdravotních důvodů, pro pocit duševní pohody nebo jako osvěžovače a čističe vzduchu.

V kuchyni: Aromaterapii můžete použít i v kuchyni, obzvláště pokud chcete v pokrmu zdůraznit aroma (tymián, rozmarýn, bazalka) Doporučujeme se opět poradit s profesionálem (obecně přibližně 20 kapek esence na půllitr olivového oleje například).
BIO Esenciální olej – Ylang-Ylang – Cananga odorata

Původ: Madagaskar

Použitá část: čerstvé žluté květy

Přítomné látky (molekuly): linalool, géraniol, eugénol, benzyl benzoate, benzyl salicylate / farnéséne, caryophylléne

Vůně: intenzivní, exotická, smyslná

Účinky: relaxační, tonizační (posilující), afrodiziakum, sedativum, prokrvující, antidepresivní, zmírňuje nervové napětí a nespavost, snižuje krevní tlak, dlouhodobá inhalace může způsobit bolest hlavy!

Použití: pro dospělé i děti, nevhodné pro těhotné a kojící ženy, dlouhodobá inhalace může způsobit bolest hlavy!
Vhodné použití/kombinace s těmito esenciálními oleji: santalové dřevo, citron, geranium, mandarinka, růžová palma, patchouli.

Rady k použití: v Malajsii se mu říká „květ květů“, ylang vytváří klidnou a pohodovou náladu.

Afrodiziakální koupel: 10 kapek ylangu + 5 kapek rozmarýnu + 5 kapek vetyveru.

Péče o nehty: 50ml vlažného olivové oleje + 10 kapek ylangu, v této směsi namáčejte ruce po 5-10 minut a proceduru dokončete masáží kloubů.

Afrodiziakální olej: 15ml oleje z meruňkových jader nebo arganu smíchejte s 20 kapkami ylangu a provádějte něžnou a smyslnou masáž.

Výživa vlasů: 20 kapek ylangu do 15ml jojobového oleje, masáží nebo vtíráním aplikujte směs do vlasové pokožky, podpoříte tím regulaci mazu a navrátíte přirozený lesk vašim vlasům.

Certifikováno Ecocert. 100% složek je přírodního a organického původu.

Objem: 10 ml

Výrobce

Oléanat

Recenze


Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Oléanat Esenciální olej Ylang-Ylang, bio, 10 ml”