Ájurvéda.cz Eshop +420 777 543 478 (Po-Pá 8:00 až 16:00)

Oléanat Esenciální olej Máta peprná, bio, 10 ml

215 Kč vč. DPH

Bio esenciální olej proti bolesti hlavy a zubů, pro zlepšení dýchání, zažívání, vyznačuje se chladivým účinkem.

Není skladem

Katalogové číslo: 841. Kategorie: .

BIO Esenciální olej – Máta peprná – Mentha piperita

Esenciální oleje Oléanat jsou 100% čisté a přírodní, ze 100 % pochází z ekologického hospodaření, jsou certifikovány Ecocert a francouzským Cosmébio, je dbáno na kvalitu základních surovin, jsou kontrolovány a schváleny k péči o pokožku dle norem pro přírodní a bio kosmetiku a dle zásad výrobce Le Secret Naturel.

Důraz se klade na původ surovin, jejich identitu, kontrolu (dohled) a samotný užitek esenciálních olejů.

Původ:

Esence jsou získávány z čistě rostlinných zdrojů, z konkrétních částí rostlin. Esenciální oleje jsou látkami prchavými a vonnými, které získávají svou sílu a tajemství ze vzduchu (květy – levandule, listy – patchouli, stonky nebo slupky – skořice nebo santal, plody – pomeranč) nebo spodní vody (kořeny nebo oddenky – zázvor).

Získávají se:

  • destilací (pomocí páry v destilačních přístrojích)
  • vymačkáváním (mechanický tlak) – jako z citrusů

Identita

Esenciální oleje jsou látky přírodní a velmi aktivní – jsou vysoce koncentrované. Rostlinný původ, kvalita a původní domovina základních surovin, čistota a ekologický způsob pěstování přidávají esenciálním olejům na hodnotě a upřednostňují jejich užití.

Kontrola

Přírodní neznamená neškodný, proto se mějte na pozoru s užitím u dětí mladších 36 měsíců a u žen těhotných a kojících. Nikdy nepoužívejte přímo na pokožku, pouze zředěné rostlinným olejem. U esencí citrusových je vysoká pravděpodobnost fotosenzibility, vyhýbejte se proto slunečnímu záření bezprostředně po použití těchto esenciálních olejů (mohou způsobit nevzhledné pigmentové skvrny na pokožce). Pokud se vám dostane esenciální olej do oka, omyjte ho pomocí navlhčeného tamponu vodou a rostlinným olejem. Pokud dítě nedopatřením požije esenciální olej, zjistěte si přibližné množství požité esence a okamžitě vyhledejte lékaře.

Užití:

Orální: Moudré je poradit se s profesionálem (aromaterapeut, lékař) a ne experimentovat na vlastní pěst. Odborník, mající znalosti v oboru aromaterapie a přírodních esenciálních olejů, vám poradí ohledně účinků jednotlivých esencí a také spolupůsobení s ostatními esencemi.

Kožní: Formou masáže / zředěné 1:10 k rostlinnému oleji. Pro pokožku mají esence nespočet prospěšných vlastností: zklidňující, relaxační, hojivé, dezinfekční, protiplísňové, uvolňující, posilující. Můžete používat i jako parfém.

Koupel: 10-20 kapek (5 pro dítě) do koupele s chvílí odpočinku

Ovzduší: Díky difuzérům a aromalampám či odpařovačům používejte dle potřeby ze zdravotních důvodů, pro pocit duševní pohody nebo jako osvěžovače a čističe vzduchu.

V kuchyni: Aromaterapii můžete použít i v kuchyni, obzvláště pokud chcete v pokrmu zdůraznit aroma (tymián, rozmarýn, bazalka) Doporučujeme se opět poradit s profesionálem (obecně přibližně 20 kapek esence na půllitr olivového oleje například).

Původ: Indie, Maďarsko

Použitá část: listy

Přítomné látky (molekuly): menthone, menthol, cinéol, mentylacetát

Vůně: sladká, mentolová

Účinky: antiseptické, tonizující, osvěžující, odpuzující hmyz, zmírňuje dýchací problémy, nevolnost, tiší bolest, povzbuzuje mozkovou činnost, povzbuzuje při únavě, NEPOUŽÍVAT PŘI HOMEOPATICKÉ LÉČBĚ!

Použití: pro dospělé a děti po 1 roce života, nevhodné pro těhotné a kojící ženy, nepoužívat nezředěné přímo na kůži!

Vhodné použití/kombinace s těmito esenciálními oleji: bazalka, citron, eukalyptus, geranium, levandule, rozmarýn, tea tree.

Rady k použití:

Zapáchající dech: po vyčištění zubů si vypláchněte ústa skleničkou vody s přidanou 1 kapkou máty peprné. Mátu není vhodné kombinovat s homeopatickou léčbou.

Rýma: do aromalampy nakapte 3 kapky eukalyptu, 2 kapky máty peprné a 1 kapku rozmarýnu a nechte směs s vodou odpařovat.

Bolesti hlavy/migrény: 1 kapku máty peprné nebo levandule do jedné polévkové lžíce základního masážního oleje Oléanat a směsí masírujte čelo, nadočnicové oblouky a spánky, nebo pár kapek nakapte na kapesník a plně vdechujte.

Certifikováno Ecocert. 100% složek je přírodního a organického původu.

Objem: 10 ml

Výrobce

Oléanat

Recenze


Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Oléanat Esenciální olej Máta peprná, bio, 10 ml”