Ájurvéda.cz Eshop +420 777 543 478 (Po-Pá 8:00 až 16:00)

Oléanat Esenciální olej Eukalyptus, bio, 10 ml

195 Kč vč. DPH

Bio esenciální olej vhodný při nachlazení.

Katalogové číslo: 840. Kategorie: , , , .

BIO Esenciální olej – Eukalyptus – Eucalyptus radiata

Esenciální oleje Oléanat jsou 100% čisté a přírodní, ze 100 % pochází z ekologického hospodaření, jsou certifikovány Ecocert a francouzským Cosmébio, je dbáno na kvalitu základních surovin, jsou kontrolovány a schváleny k péči o pokožku dle norem pro přírodní a bio kosmetiku a dle zásad výrobce Le Secret Naturel.

Důraz se klade na původ surovin, jejich identitu, kontrolu (dohled) a samotný užitek esenciálních olejů.

Původ:

Esence jsou získávány z čistě rostlinných zdrojů, z konkrétních částí rostlin. Esenciální oleje jsou látkami prchavými a vonnými, které získávají svou sílu a tajemství ze vzduchu (květy – levandule, listy – patchouli, stonky nebo slupky – skořice nebo santal, plody – pomeranč) nebo spodní vody (kořeny nebo oddenky – zázvor).

Získávají se:

  • destilací (pomocí páry v destilačních přístrojích)
  • vymačkáváním (mechanický tlak) – jako z citrusů

Identita

Esenciální oleje jsou látky přírodní a velmi aktivní – jsou vysoce koncentrované. Rostlinný původ, kvalita a původní domovina základních surovin, čistota a ekologický způsob pěstování přidávají esenciálním olejům na hodnotě a upřednostňují jejich užití.

Kontrola

Přírodní neznamená neškodný, proto se mějte na pozoru s užitím u dětí mladších 36 měsíců a u žen těhotných a kojících. Nikdy nepoužívejte přímo na pokožku, pouze zředěné rostlinným olejem. U esencí citrusových je vysoká pravděpodobnost fotosenzibility, vyhýbejte se proto slunečnímu záření bezprostředně po použití těchto esenciálních olejů (mohou způsobit nevzhledné pigmentové skvrny na pokožce). Pokud se vám dostane esenciální olej do oka, omyjte ho pomocí navlhčeného tamponu vodou a rostlinným olejem. Pokud dítě nedopatřením požije esenciální olej, zjistěte si přibližné množství požité esence a okamžitě vyhledejte lékaře.

Užití:

Orální: Moudré je poradit se s profesionálem (aromaterapeut, lékař) a ne experimentovat na vlastní pěst. Odborník, mající znalosti v oboru aromaterapie a přírodních esenciálních olejů, vám poradí ohledně účinků jednotlivých esencí a také spolupůsobení s ostatními esencemi.

Kožní: Formou masáže / zředěné 1:10 k rostlinnému oleji. Pro pokožku mají esence nespočet prospěšných vlastností: zklidňující, relaxační, hojivé, dezinfekční, protiplísňové, uvolňující, posilující. Můžete používat i jako parfém.

Koupel: 10-20 kapek (5 pro dítě) do koupele s chvílí odpočinku

Ovzduší: Díky difuzérům a aromalampám či odpařovačům používejte dle potřeby ze zdravotních důvodů, pro pocit duševní pohody nebo jako osvěžovače a čističe vzduchu.

V kuchyni: Aromaterapii můžete použít i v kuchyni, obzvláště pokud chcete v pokrmu zdůraznit aroma (tymián, rozmarýn, bazalka) Doporučujeme se opět poradit s profesionálem (obecně přibližně 20 kapek esence na půllitr olivového oleje například).

Původ: Austrálie

Použitá část: listy a větve

Přítomné látky (molekuly): linalool a limonéne.

Vůně: dřevitá, kafrová, hojivá

Účinky: antiseptické vlastnosti – hlavně pro dýchací ústrojí – uvolňuje dýchání, působí antisepticky také na rány a pořezání, lze využít 2% emulzi ve spreji ke snižování počtu bakterií (např. stafylokoků) ve vzduchu, působí proti některým virům (vhodný např. při spalničkách, spále, herpesových infekcích) a proti křečím, snižuje horečku, má analgetické účinky, posiluje při vyčerpání, podporuje koncentraci, snižuje bolest hlavy, používá se při migréně, využívá se proti průjmům i proti zácpě, zbavuje střeva parazitů, napomáhá hojení popálenin, poranění, jizev, krvácení, léčí revmatismus, stimuluje srdeční činnost, snižuje hladinu krevního cukru, podporuje vylučování moči, má slabě estrogenní účinky, dobrý repelent, v duševní úrovni přináší pocit čistoty, odlehčení.

Použití: pro dospělé i děti, nevhodný v těhotenství a při kojení. Neužívat orálně!

Vhodné použití/kombinace s těmito esenciálními oleji: citron, cypřiš, geranium, levandule, máta peprná, niaouli, rozmarýn, tea tree.

Rady k použití: Esence oživuje a chladí, vůně je jemnější a podobná Eucalyptu globulu.

Suchá inhalace: 2 kapky eukalyptu nakapte na kapesník, dejte si ho před obličej a vdechujte k uvolnění rýmy a ucpaného nosu.

Masáž: 30 kapek eukalyptu do 100ml základního masážního oleje Oléanat, směsí masírujte hrudník před spaním kvůli snadnějšímu dýchání během spánku při nachlazení nebo dýchacích potížích v zimním období roku.

Koupel při chřipce: 10 kapek tea tree + 10 kapek eukalyptu + 2 kapky rozmarýnu, ponořte se do horké koupele a odpočívejte nejdéle 15 minut.

Pročištění vzduchu při rýmě: nakapte do aromalampy 3 kapky eukalyptu, 2 kapky máty peprné a 1 kapku rozmarýnu.

Certifikováno Ecocert. 100% složek je přírodního a organického původu.

Objem: 10 ml

Výrobce

Oléanat

Recenze


Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Oléanat Esenciální olej Eukalyptus, bio, 10 ml”