Ájurvéda.cz Eshop +420 777 543 478 (Po-Pá 8:00 až 16:00)

Dobré Ghí – přepuštěné máslo s kokosovým olejem, 220 ml

158 Kč vč. DPH

Tepelně upravené máslo s kokosovým olejem. Nežlukne, neobsahuje sůl ani laktózu, pozitivně působí na zažívání.

Katalogové číslo: 1625. Kategorie: .

České ghí dodává jídlu lahodnou chuť. Nemusí se uchovávat v lednici, stačí mu temno a teplota v rozmezí 5 – 20 °C. Je přirozeně bezlepkové a neobsahuje laktózu. Při smažení se nepřepaluje, jelikož má vysoký bod zápalnosti.

Použití:

Uplatní se zejména v teplé kuchyni (vaření, pečení, dušení, smažení), ve studené kuchyni, na mazání nebo stačí každý den sníst lžičku.

Ghí v ájurvédě platí za elixír života, který zvyšuje kvalitu jídla a který na sebe v těle váže jedy rozpustné v tucích. Ty potom odvádí z těla ven.

Ghí obsahuje kyselinu máselnou a také vitamíny A, E, niacin a minerály – sodík, draslík, vápník, fosfor, hořčík a železo.

Ghí neobsahuje sůl ani laktózu, a tak je přínosné pro ty, kteří nemohou jíst mléčné výrobky. Má přibližně 14 gramů tuku na polévkovou lžíci. Ghí pozitivně působí na zažívání, což pomáhá zlepšit přijímání potravy.

Pro miminka je ghí nejlepší pleťovou výživou a tonikem.

Ghí se také používá k dosažení krásnější a zářivější pleti. Naneseme tenkou vrstvu na pokožku, necháme chvíli působit, a potom jemně vmasírujeme.

Skladování: I když se ghí z másla připravuje, má zcela jiné vlastnosti než obyčejné máslo. Je-li máslo skladováno při pokojové teplotě, žlukne. Ghí nikoli. Rozklad másla je způsoben obsahem vlhkosti v másle. Pokud je tedy ghí zbaveno vlhkosti, vyhne se takovému problému a udrží si svji originální čerstvost a chuť. Mimo jiné je proměna másla v ghí tedy i praktickým způsobem, jak uchovat máslo.

Složení: min. 99,3 % tepelně upravené máslo, bio kokosový olej.

Objem: 220 ml

Země původu: Česká republika

Výrobce

Zuzana Popiková – České Ghí

Recenze


Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo napíše recenzi “Dobré Ghí – přepuštěné máslo s kokosovým olejem, 220 ml”


Nenechte si ujít ájurvédské tipy pro vaše zdraví.
Ájurvéda.cz Newsletter

Přihlašte se k odběru newsletteru Ájurvéda.cz, ve kterém přinášíme nejzajímavější tipy pro vaše zdraví.

Jméno a příjmení
Váš e-mail
x